OPOKAN MED PLASTRY ROZGRZEWAJĄCE 1 SZTUKA

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Nasza cena:

4.20

O produkcie:

Numer produktu: 3004

Plastry Opokan Med: 

Zapewniają ciepło, które przynosi odprężenie napiętym i obolałym mięśniom. Skutecznie rozluźniają. Przynoszą ulgę w bólu i redukują stan zapalny. Natychmiastowe uczucie ciepła i ulgi.

 

Wyrób medyczny

Plaster Opokan Med przykleja się bezpośrednio na skórę, w miejscu bólu mięśniowego. U osób starszych lub w przypadku niskiej tolerancji termicznej – na odzież bezpośrednio przylegającą do ciała. Odczucie ciepła i ulgi jest natychmiastowe. Plaster zapewnia ciepło, które przynosi odprężenie napiętym, obolałym mięśniom, wzmagając miejscowe krążenie krwi i łagodząc ból. Plaster działa bezpośrednio w miejscu bólu. Plaster można stosować sam lub w połączeniu z doustnymi lekami przeciwbólowymi.

 

Stosowanie:

- należy upewnić się, że skóra jest czysta, sucha i odtłuszczona; 
• bezpośrednio przed użyciem ostrożnie rozerwać saszetkę z plastrem, wyjąć plaster; 
• zdjąć taśmę zabezpieczającą część klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu odczuwania bólu;
• plaster rozgrzeje się stopniowo do przyjemnej, przynoszącej ulgę temperatury (ok. 50°C); 
• plaster mocno trzyma się w miejscu naklejenia;
• plaster jest jednorazowy i przeznaczony jedynie do użytku zewnętrznego; 
• plaster można utrzymywać na skórze do 12 godzin; 
• podczas stosowania należy kontrolować stan skóry. W przypadku stwierdzenia podrażnienia, opuchnięcia, zaczerwienienia skóry, należy natychmiast zdjąć plaster. 
• w przypadku odczuwania zbyt wysokiej temperatury należy przerwać stosowanie; 
• nie przykładać dodatkowego ucisku lub opaski dociskającej plaster;
• u osób z niską tolerancją termiczną stosować plaster tylko na odzież bezpośrednio przylegającą do ciała; 
• u osób starszych stosować plaster tylko na odzież bezpośrednio przylegającą do ciała. 

Ostrzeżenia:
Nie stosować na skórę chorą, podrażnioną, popękaną, uszkodzoną, po urazie lub podczas kąpieli. Nie stosować również na skórę z wylewami podskórnymi lub obrzękami. Nie stosować na obszarach ciała z upośledzonym czuciem ciepła. Plaster natychmiast usunąć w przypadku stwierdzenia silnego ciepła w miejscu jego stosowania (w sytuacji, kiedy odczuwalna temperatura jest zbyt wysoka) lub gdy dojdzie do podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenia lub opuchnięcia skóry. W przypadku gdy tolerancja termiczna skóry jest niska, plaster należy nakleić na bieliznę lub warstwę odzieży (dotyczy to szczególnie osób starszych). Nie stosować u osób, nie będących w stanie w pełni dostosować się do instrukcji użycia lub samodzielnie zdjąć plaster, szczególnie u dzieci i osób w podeszłym wieku. Plastra nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie stosować plastra, który jest uszkodzony mechanicznie. Po kontakcie zawartości uszkodzonego plastra z oczami lub skórą, natychmiast miejsce kontaktu przemyć wodą. Użytego plastra nie podgrzewać powtórnie w inny sposób (np. kuchenka mikrofalowa). Unikać bezpośredniego wystawiania plastra na słońce. Nie należy stosować plastra w miejscu infekcji, a także równocześnie z innymi produktami leczniczymi stosowanymi miejscowo na skórę (np. preparaty przeciwbólowe lub rozgrzewające itp.) ani z innymi środkami emitującymi ciepło. Nie należy stosować plastra w tym samym miejscu. W razie potrzeby jednak, kolejny plaster można nakleić w tym samym miejscu po upływie 24 godzin. Plastra nie stosować podczas snu. Nie stosować dodatkowego ucisku na plaster. Nie naklejać plastra na inny. W przypadku zapalenia stawów, ciąży, chorób skóry, cukrzycy, zaburzeń krążenia, chorób serca, przed zastosowaniem, należy skonsultować użycie plastra z lekarzem. Produkty rozgrzewające mogą powodować poparzenia. Ryzyko wystąpienia poparzeń wzrasta z wiekiem.

 

Skład:

sproszkowane żelazo, woda, sól sodowa, węgiel drzewny

 

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!
Nazwa pliku
opokan-med-ulotka-YB POBIERZ