INTRACTUM HYPERICI 100ML

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Nasza cena:

9.50

O produkcie:

Numer produktu: 2188

Tradycyjny lek roślinny stosowany w celu łagodzenia przejściowych stanów wyczerpania nerwowego. 

 

Lek OTC

Stosowanie:

Dzieci i młodzież poniżej 18 lat Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.
Intractum Hyperici Phytopharm a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Substancje zawarte w wyciągu z dziurawca (hiperycyna, hiperforyna) mogą powodować indukcję enzymów metabolizujących leki (podjednostki cytochromu P450: 1A2, 3A4 i 2C9), co może prowadzić do obniżenia stężenia w osoczu lub osłabienia działania innych leków, stosowanych równocześnie z wyciągami z dziurawca. Działania takie obserwowano po stosowaniu preparatów dziurawca łącznie z warfaryną, cyklosporyną, teofiliną, digoksyną. Podczas leczenia skojarzonego zakażeń wirusem HIV środkami przeciwwirusowymi, wyciągi z dziurawca powodują obniżenie stężenia inhibitorów proteaz (np. indynawiru) w osoczu. Nie zaleca się stosowania dziurawca łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny, bez konsultacji z lekarzem. Pacjenci przyjmujący leki wydawane na receptę powinni się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem ziela dziurawca.

 

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu!

 

 

Skład:

Substancję czynną leku stanowi etanolowy wyciąg ze świeżego ziela dziurawca Hyperici herbaerecentis intractum  (1:1). Solvens ad extractionem: ethanolum 96% (V/V) – 100ml.
Zawartość sumy hyperycyn w dawce jednorazowej (5ml) wynosi 0,05mg.
Zawartość etanolu w produkcie: 52-62% (V/V).

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!
Nazwa pliku
ULOTKA INTR POBIERZ