IBUTACT 40MG/ML - ZAWIESINA DOUSTNA 200 ML SMAK POMARAŃCZOWY

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Produkt niedostępny
Nasza cena:

0.00

O produkcie:

Numer produktu: 3696

Lek Ibutact zawiera substancję czynną ibuprofen należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

 

Lek OTC

Wskazaniami do stosowania leku są:
· gorączka różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia a także w
przebiegu odczynu poszczepiennego;
· bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
- ból głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
- bóle stawów i kości na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
- bóle pooperacyjne,
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

 

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 mL zawiesiny doustnej zawiera 40 mg ibuprofenu.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.
Dawkowanie leku może różnić się w zależności od pacjenta, jego wieku oraz schorzenia.
Każde 5 mL zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.
Lek nie zawiera cukru, dlatego może być przyjmowany przez pacjentów chorujących na cukrzycę.
Przed użyciem należy dokładnie wstrząsnąć butelką.
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się podawania leku Ibutact dzieciom w wieku poniżej 3 miesięcy lub o masie ciała poniżej 5 kg, z powodu braku wystarczających danych dotyczących stosowania w tej grupie wiekowej.
Dzieciom w wieku poniżej 6 miesięcy można podać lek tylko po konsultacji z lekarzem.
W przypadku dzieci w wieku od 3 do 6 miesięcy, należy zasięgnąć porady lekarza jeśli objawy nasilają się lub jeśli nie ustępują po 24 godzinach.
W przypadku dzieci w wieku 6 miesięcy i powyżej oraz młodzieży, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie tego leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Nie należy stosować większej niż zalecana dawki leku.
Zalecana dawka dobowa leku wynosi 20 do 30 mg/kg masy ciała, podawana w 3 lub 4 podzielonych dawkach. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 6 godzin przerwy.

 

DAWKO

Stosowanie u pacjentów dorosłych
W przypadku pacjentów dorosłych zaleca się stosowanie innych postaci farmaceutycznych ibuprofenu w dawce 200 mg, 400 mg lub 600 mg. Jednakże w przypadku istniejącego problemu połykania, lek w postaci zawiesiny może być podawany 4 razy na dobę po 7,5 mL (co odpowiada 300 mg ibuprofenu).
W przypadku pacjentów dorosłych i młodzieży maksymalna zalecana dawka leku Ibutact to 1200 mg na dobę.

 

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!
Nazwa pliku
Ibutact-ulotka-9-1 POBIERZ