FLEXACTIV EXTRA - 60 KAPSUŁEK

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Nasza cena:

24.97

O produkcie:

Numer produktu: 3737

FlexActiv EXTRA Activlab Pharma to kompleksowy preparat wspomagający stawy.

 

Suplement diety

FlexActiv EXTRA Activlab Pharma to kompleksowy preparat wspomagający stawy.
Zawiera aż 4 substancje czynne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i regeneracji stawów : kolagen, witamina C, glukozamina i chondroityna.

Kolagen zawarty w produkcie to hydrolizat kolagenu czyli uwodniona postać czystego kolagenu. Jego cechą charakterystyczną jest dobra przyswajalność, dzięki czemu wykazuje silne działanie.

FlexActiv EXTRA pobudza organizm do produkcji kolagenu w naturalnej postaci, który stanowi główny składnik tkanki łącznej. Jest ona podstawą struktury ścięgien, wiązadeł, chrząstek, kości, elementów kręgosłupa oraz naczyń krwionośnych.

Kolagen bierze również udział w odbudowie po urazach oraz działa regenerująco. Równocześnie wspiera profilaktykę, zapobiegając uszkodzeniom tkanki łącznej.

Dodatkowo FlexActiv EXTRA wzbogacony został:

- witaminą C: należącą do związków organicznych z grupy alkoholi polihydroksylowych, której działanie jest niezbędne dla organizmów żywych. Witamina C pełni w organizmie człowieka rolę aktywatora wielu enzymów oraz m.in. za syntezę neurotransmiterów i kortykosteroidów. Pomaga również w prawidłowej produkcji kolagenu.

- glukozaminą: aminocukier naturalnie występujący w naszym organizmie w FlexActiv EXTRA występuję w postaci siarczanu glukozaminy.

W okresach zwiększonego wysiłku fizycznego, dużego obciążenia stawów lub przy nadwadze oraz w podeszłym wieku produkcja glukozaminy w organizmie zmniejsza się. Efektem czego stawy nie pracują jak należy powodując ból i problemy w poruszaniu się.

- FlexActiv EXTRA łagodzi ból i niesprawność spowodowaną zwyrodnieniem stawów. Korzystnie wpływa kondycję stawów, jak również stanowi budulec związków występujących w chrząstce stawowej.
Bierze udział w syntezie proteoglikanów, które wzmacniają a nawet regenerują zmienione chorobowo stawy.

- chondroityna: związek chemiczny należący do mukopolisacharydów i ma charakter endogenny, a więc jest produkowany przez nasz organizm.

W FlexActiv EXTRA występuje w postaci siarczanu, jest to postać wykazująca największą skuteczność. Związek ten jest niezwykle istotny ze względu na eliminację nieprzyjemnego uczucia tarcia pomiędzy powierzchniami stawowymi. Chondroityna w naturalny sposób pobudza organizm do produkcji mazi stawowej.

Dla kogo?
- osób starszych
- otyłych
- uprawiających sport rekreacyjnie
- sportowców wyczynowych.

Kiedy stosować?
-w sytuacjach wzmożonej aktywności fizycznej
- w sytuacji dużego obciążenia stawów

 

SPOSÓB UŻYCIA:

2 kapsułki dziennie

 

SKŁAD:

Wartości odżywcze:

Dzienna porcja:

2 kapsułki

 

Siarczan glukozaminy

500 mg

 

Siarczan chondroityny

500 mg

 

Hydrolizat kolagenowy

100 mg

 

Witamina C

100 mg

125% RWS**

** - referencyjna wartość spożycia

Białko                                                306 mg

siarczan glukozaminy KCl, siarczan chondroityny*, hydrolizat kolagenowy, kwas L-askorbinowy, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu).
* siarczan chondroityny uzyskany w drodze fermentacji mikrobiologicznej i siarczanowania

 

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!