FEMALTIKER 12 SASZETEK

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Produkt niedostępny
Nasza cena:

24.49

O produkcie:

Numer produktu: 2384

FEMALTIKER  - Polecany do postępowania dietetycznego:

- W przypadku niedoboru pokarmu
- W problemach z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji
- W przypadku niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu
- W przypadku stresu związanego z wywołaniem laktacji

 

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Głównym składnikiem preparatu jest ekstrakt słodu jęczmiennego, który jest źródłem dobrze przyswajalnych polisacharydów. Jednym z ważniejszych polisacharydów jest beta-glukan, który uczestniczy w procesach metabolicznych związanych z produkcją mleka. Beta-glukan stymuluje komórki przysadki mózgowej  do intensywniejszej produkcji prolaktyny, która wydzielana do krwi wpływa na rozpoczęcie oraz utrzymanie produkcji mleka przez pęcherzyki mleczne gruczołu piersiowego1. Produkt ma zastosowanie w przypadku potrzeby pobudzenia fizjologicznej laktacji szczególnie na początkowym jej etapie tj. od 2 doby po porodzie. Stosowanie preparatu  Femaltiker zostało włączone do protokołu postępowania w stymulacji laktacji w przypadku stwierdzonego przez specjalistę rzeczywistego niedoboru pokarmu u matki2,3. Badanie obserwacyjne wykazało znaczną poprawę w parametrach takich jak ilość odciąganego pokarmu, wydłużony czas aktywnego połykania oraz  zwiększone przyrosty dobowe dziecka po zastosowaniu Femaltiker w schemacie 2 saszetki na dobę przez 14 dni3. Korzystny wpływ beta-glukanu zawartego w słodzie jęczmiennym  na naturalne pobudzenie laktacji został także ujęty w Stanowisku Grupy ekspertów w sprawie zaleceń żywieniowych dla kobiet podczas laktacji4.

Produkt jest zalecany jako uzupełnienie schematu profesjonalnej porady doradcy laktacyjnego oraz pobudzania laktacji poprzez częstsze przystawianie dziecka do piersi i/lub mechaniczne odciągnie pokarmu.

Zawartość melisy w preparacie wpływa łagodząco na objawy stresu, który może towarzyszyć matkom karmiącym, w szczególności tym, które mają problem z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji.

 

Stosowanie:

Matka pragnąca karmić piersią powinna spożywać 1-2 saszetki dziennie w trakcie posiłku. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. W razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów mleka, np. roślinnego tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można stosować jako dodatek do jogurtu naturalnego.

 

Skład:

1 saszetka zawiera Lactanell (ekstrakt słodu jęczmiennego Hordeum vulgare , beta- glukan z jęczmienia, melisa Melissa officinalis)

Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (słód jęczmienny)

 

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!