DX2LEK 60ml LEk minoxidilum

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Nasza cena:

26.90

O produkcie:

Numer produktu: 3671

lek OTC

Leczenie łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe to najpowszechniejszy typ łysienia. Występuje u ok. 50% populacji powyżej 40. roku życia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Prawdopodobieństwo łysienia u danego mężczyzny będzie zależało od liczby łysych krewnych pierwszego i drugiego stopnia. Obok czynników genetycznych ważną rolę odgrywa wiek (częstość występowania łysienia typu męskiego wzrasta z wiekiem) oraz udział androgenów. Łysienie androgenowe może się nasilać i postępować¹. Jednak jest to proces, który można odwrócić!

DX2LEK:

DX2LEK zawiera minoksydyl – substancję czynną wskazaną w leczeniu łysienia typu męskiego do stosowania miejscowego, o skuteczności udowodnionej naukowo i popartej licznymi badaniami². DX2LEK nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale także stymuluje odrost nowych włosów. Efektywność działania substancji czynnej zawartej w leku DX2LEK została potwierdzona w badaniach. Wnyki badania pokazują, że już po 4 miesiącach regularnego stosowania, zwiększa ilość nowych włosów nawet o 70%³.
Indywidualna odpowiedź na działanie minoksydylu jest różna i nieprzewidywana.

Skład:
1 ml płynu na skórę zawiera 20 mg minoksydylu (Minoxidilum).


Wskazania:
Produkt leczniczy DX2LEK jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn i u kobiet w wieku od 18 do 65 lat.
DX2LEK jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na minoksydyl lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Okres ciąży i karmienia piersią.
Choroby skóry głowy, np. nasilone zmiany w łojotokowym zapaleniu skóry, łuszczyca, zakażenia owłosionej skóry głowy, skóra z objawami przerwania ciągłości naskórka, poparzona słońcem skóra głowy.
Nadciśnienie tętnicze (u pacjentów leczonych i nieleczonych).
Stosowanie na świeżo ogoloną skórę głowy.
Stosowanie pod opatrunkiem okluzyjnym.
Równoczesne stosowanie miejscowo na owłosioną skórę głowy innych leków.

Jak stosować
DX2LEK:

    DX2LEK może być stosowany u mężczyzn od 18 do 65 lat.
    1 ml DX2LEK należy nanosić kroplami w miejscach wypadania włosów na suchą skórę głowy 2 razy na dobę, mniej   więcej co 12 godzin i lekko rozcierać opuszkami palców. Nie należy miejsc tych trzeć ani suszyć.
    Całkowita dawka dobowa nie powinna być większa niż 2 ml.
    DX2LEK należy nanosić kroplami za pomocą pompki dozującej – 1 ml płynu uzyskuje się po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku pompki.
    Należy dokładnie umyć ręce po zastosowaniu produktu leczniczego.
    Nie należy stosować produktu leczniczego na inne części ciała.
    Nie powinno się myć włosów i głowy przed upływem 4 godzin po zastosowaniu produktu leczniczego.
    Należy zaprzestać leczenia po roku, jeżeli nie ma widocznych rezultatów kuracji.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!