DIP RILIF ŻEL 50G

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Nasza cena:

15.99

O produkcie:

Numer produktu: 2209

Dip Rilif jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

 

Lek OTC

Dip Rilif zawiera ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i mentol (30 mg w 1 g żelu).
- Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest lekiem silnie działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.
- Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin.

 

Dip Rilif stosuje się do miejscowego leczenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego w:
- bólach reumatycznych, w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i
zwyrodnieniowymi, bólach pleców, lumbago (postrzale), bólach mięśniowych, bólach w tkance
włóknistej, ścięgnach i więzadłach.
- bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł
(skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

 

Stosowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia leku.
W przypadku tubek zawierających 30 g, 50 g lub 100 g leku należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu, a w przypadku tubek zawierających 15 g leku 4 – 10 cm żelu.
Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w stosowaniu. 

Po użyciu żelu należy zawsze należy umyć ręce chyba, że są one miejscem zastosowania leku.
Miejsc nałożenia żelu nie należy przykrywać opatrunkami takimi, jak bandaże czy plastry.

 

Skład:

Substancjami czynnymi leku są 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu w 1 g żelu.

 

Skład:

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!
Nazwa pliku
ULOTKA DIP RILIF POBIERZ