Kategorie

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96

CHLORELLA - SUPER ALGA - CO TO ZNACZY?


Chlorella jest jednokomórkowym, słodkowodnym glonem o wyjątkowych właściwościch prozdrowotnych dla ludzkiego organizmu. Co ją wyróżnia? 

  • bogata zawartość aminokwasów, niezbędnych kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów, pierwiastków śladowych
  • zdolność do wiązania metali ciężkich i toksyn 
  • wysoka zawartość witaminy B12
  • bardzo wysoka zawartość chlorofilu (o właściwościach przeciwnowotworowych) 

    Chlorella zaliczana jest do tzw. super żywności (super food) = zielonej żywności (green food), jest doskonałym uzupełnieniem codziennej diety, a przede wszystkim naturalnym źródłem substancji odżywczych niezbędnych dla prawidłowego metabolizmu. 

WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE CHLORELLI: 

ODTRUWA ORGANIZM :  

W ścianie komórkowej chlorelli zawarty jest unikalny składnik sporopolleina, która w sposób nieodwracalny wiąże toksyny
i metale ciężkie, które są następnie wydalane z oragnizmu, dlatego chlorella jest tak często stosowana w kuracjach detoksykujących oraz w uszkodzeniu watroby (polekowym, poalkoholowym).

REGENERUJE JELITA:  

Chlorella jest największym, znanym źródłem chlorofilu, który szczególnie korzystnie wpływa na stan śluzówki przewodu pokarmowego, dlatego alga ta znalazła zastosowanie w leczeniu chorób zapalnych jelit oraz w zwiększonej przepuszczalności jelitowej. 

WZMACNIA ODPORNOŚĆ I DZIAŁA PRZECIWNOWOTWOROWO: 

Właściwości te wynikają z zawartości chlorofilu oraz beta - karotenu czyli prowitaminy A. Chlorella wspiera system immunologiczny za pośrednictwem limfocytów i makrofagów, czyli komórek układu immunologicznego, które walczą z bakteriami, wirusami i wszelkimi białkami i substancjami obcymi dla naszego oragnizmu. 

ZAWIERA WITAMINĘ B12 

Niedobór witaminy B12 postępuje wraz z wiekiem i jest wynikiem osłabionego przyswajania (niedostateczna kwaśność soku żołądkowego) oraz niedostatecznej podaży w diecie. Objawy niedoboru to głównie zaburzenia neurologiczne, osłabienie układu krwiotwórczego oraz przewlekłe zmęczenie. Witamina B12 jest niezbędna dla prawidłowego metabolizmu homocysteiny, która jest przyczyną m.in. chorób układu sercowo - naczyniowego. 

ZAWIERA CZYNNIK WZROSTU CHLORELLI - CGF 

Jest to skoncentrowane źródło witamin, minerałów, aminokwasów, cukrów i kwasów nukleinowych - znajduje się w jądrze komórkowym chlorelli i umożliwia jej intensywne podziały komórkowe.  W organizmie człowieka sprzyja namnażaniu przyjaznej flory jelitowej, stwierdzono też, że czynnik ten przyspiesza wzrost dzieci. 

JAK SUPLEMENTOWAĆ CHLORELLĘ? 

Chlorella posiada zewnętrzną ścianę komórkową, która ma doskonałe właściwości adsorbujące - zatrzymuje na swojej powierzchni toksyny i metale ciężkie, natomiast nie jest trawiona w przewodzie pokarmowym człowieka. W związku z tym, całe bogactwo składników odżywczych przechodzi przez jelita bez szans na wchłonięcie z przewodu pokarmowego.
Wybierając suplemet, należy zwrócić uwagę, aby produkt był poddany specjalnemu procesowi otworzenia ścianek komórek i jednosześnie zamknięcia odżywczych wartości. 
Zalecane dzienne spożycie wynosi od 2 do 3 gramów, co w zależności od preparatu stanowi od 6 do 15 tabletek na dobę.
Należy zwrócić uwagę na konieczność zachowania odstępu czasu między przyjęciem preparatu chlorelli a innych leków, ze względu na właściwości adsobujące.