BLIZAN ŻEL NA BLIZNY 50g SKUTECZNY W WALCE Z BLIZNAMI

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Produkt niedostępny
Nasza cena:

39.00

O produkcie:

Numer produktu: 3377

WYRÓB MEDYCZNY

SKUTECZNY W WALCE Z BLIZNAMI

OPAKOWANIE 50g


BLIZAN - skuteczna, nowoczesna oraz nieinwazyjna metoda zapobiegająca powstawaniu blizn!  
                 
Wskazania:
BLIZAN to hipoalergiczny, przeźroczysty, szybko wysychający preparat, przeznaczony do leczenia blizn różnego pochodzenia; zarówno u dzieci jak i dorosłych. Preparat może być stosowany w przypadku bliznowców (keloidów), blizn przerostowych, blizn po operacjach plastycznych i chirurgicznych, blizn pooparzeniowych, pourazowych, blizn po zabiegach terapii laserowej, blizn po cesarskim cięciu, rozstępów powstałych w wyniku ciąży, zmian wagi lub okresów szybkiego wzrostu podczas dojrzewania oraz blizn potrądzikowych.

Właściwości:
Rany po wcześniejszych urazach mechanicznych, chemicznych, termicznych bądź po stanach chorobowych takich jak trądzik czy ospa pozostawiają po sobie blizny. Możemy jednak przyczynić się do tego, by były one jak najmniej widoczne.
Blizny można leczyć na dwa sposoby - metodami inwazyjnymi i nieinwazyjnymi. Do metod inwazyjnych zaliczamy: chirurgiczne wycięcie blizny, krioterapię, laseroterapię, radioterapię, zastosowanie kortykosteroidów czy podanie wypełniaczy. Metody nieinwazyjne, natomiast, to terapia uciskowa oraz miejscowe stosowanie preparatów w postaci kremów i maści. Do niedawna preparaty te bazowały głównie na ekstrakcie z cebuli, który hamuje wzrost fibroblastów i działa bakteriobójczo. Pojawiła się już jednak nowoczesna metoda leczenia blizn tj. żele i opatrunki silikonowe. Żele silikonowe wykorzystują zjawisko okluzji, sprzyjające zmniejszeniu powierzchniowej utraty wody, przy jednoczesnym zwiększeniu uwodnienia tkanek. Dzięki temu ogranicza proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, syntezę kolagenu i hamuje procesy zapalne, co stwarza warunki niezbędne do prawidłowego leczenia blizn.
Technologia silikonowego żelu BLIZAN poprawia wygląd blizn i zapobiega ich nadmiernej formacji. Blizan zmiękcza, uelastycznia oraz wygładza blizny. Żel silikonowy tworzy na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody membranę, utrzymując tym samym właściwą wilgotność skóry. Zmiękcza i uelastycznia blizny poprawiając ich wygląd. Redukuje przebarwienia, niweluje świąd i uczucie napięcia. Zapobiega powstawaniu blizn przerostowych, bliznowców oraz rozstępów.
Żel BLIZAN można stosować w przypadku nowych jak i starych blizn.

Skład:
Mieszanina polisiloksanów.

Stosowanie:
Żel stosuje się zewnętrznie na skórę. Zaleca się aby przed zastosowaniem żelu umyć oraz osuszyć miejsce jego aplikacji.
Należy wycisnąć odrobinę żelu i delikatnie rozprowadzić go po całej powierzchni blizny. Następnie przez około minutę do trzech masować bliznę rozcierając żel - masaż dodatkowo wspomaga proces gojenia się blizn. Cienką warstwę żelu pozostawić na skórze aż wyschnie. Ewentualny nadmiar żelu można usunąć chusteczką. Rekomenduje się stosowanie żelu BLIZAN dwa razy dziennie.  
Preparat stosuje się na każdą świeżą bliznę już po zagojeniu się rany, na nieuszkodzoną skórę. Najlepsze efekty otrzymuje się w przypadku stosowania żelu w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany.

Ważne informacje:
Preparat BLIZAN jest dobrze tolerowany i rzadko powoduje działania niepożądane. Jednak w razie wystąpienia podrażnienia należy przerwać jego stosowanie.

Opakowanie: 50 g

Żel na blizny, BLIZAN jest 100% żelem silikonowym, co oznacza, że nie zawiera składników mogących powodować podrażnienia (np. alkoholu). BLIZAN jest hypoalergiczny, jego działanie polega na utworzeniu na skórze przeźroczystego, bezwonnego „opatrunku” sprzyjającemu profilaktyce blizn i ich terapii.  100% zawartość polisilanów jest istotna, ponieważ zapewnienia prawidłowe pokrycie leczonego obszaru, co jest podstawą terapii żelami silikonowymi.  W przypadku preparatów zawierających inne substancje, udział silikonu musi być mniejszy, co może negatywnie wpłynąć na skuteczność i bezpieczeństwo preparatu.

Formuła BLIZANU oparta jest na polisilanach, których skuteczność i efektywność zbadano w wieloośrodkowych, kontrolowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych. Skuteczność polisilanów potwierdzono w kilkudziesieciu badaniach klinicznych, a międzynarodowe gremia specjalistów uznają silikony za najbardziej skuteczną i bezpieczną nieoperacyjną metodę zapobiegania i terapii blizn[1].  BLIZAN stosuje się dwa razy dziennie.  Terapię BLIZANEM kontynuujemy do momentu wygładzenia się skóry, przywrócenia naturalnego kolorytu, minimalizacji albo całkowitego zaniku blizn. Pierwsze efekty terapii pojawiają się po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji, a cały proces trwa zazwyczaj 3-6 miesięcy.  W przypadku rozległych uszkodzeń skóry warto kontynuować terapię dłużej.

BLIZAN jest bardzo wygodny w stosowaniu. Po aplikacji wysycha, tworząc niewidoczną, bezwonną barierę sprzyjającą gojeniu i minimalizacji blizny.  Uśmierza świąd oraz ogranicza zaczerwienienia.  Warto pamiętać o wykonaniu lekkiego, miejscowego masażu. BLIZAN jest bezzapachowy (w przeciwieństwie do kremów z cebuli), wydajny i skuteczny– dzięki niemu blizna staje się miękka i płaska.


BLIZAN jest skuteczny:

Formuła BLIZANU w 100%składa się z polisilanów (silikonów). A według badań naukowych 100% żele silikonowe są najskuteczniejszą nieoperacyjną metodą zapobiegania i terapii blizn.
Skuteczny w terapii zarówno starych jak i nowych blizn.
Jest skuteczny u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.



BLIZAN jest komfortowy:

-jest przeźroczysty i bezzapachowy,
-szybko wysycha, po wyschnięciu nie klei się
-może być aplikowany pod makijaż,
-aplikacja jest rutynowa: dwa razy dziennie,
-jest wygodny do aplikacji, nawet w trudno dostępne miejsca.


BLIZAN jest bezpieczny:

-BLIZAN jest hipoalergiczny.
-Jak wykazują badania kliniczne preparaty silikonowe są dobrze tolerowane i rzadko powodują działania niepożądane.



Podmiot odpowiedzialny:
Artespharm Sp. z o.o.

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!