AMIL TEST CIĄŻOWY PŁYTKOWY 1 SZTUKA

KATEGORIE

PRODUCENCI

Wybierz producenta
Wszyscy producenci
INFOLINIA 34 365 40 96
Produkt niedostępny
Nasza cena:

3.99

O produkcie:

Numer produktu: 3464

TEST DIAGNOSTYCZNY


AMIL test ciążowy płytkowy służy do wczesnego zdiagnozowania ciąży, przeznaczony jest do samodzielnego wykonania w domu i daje możliwość uzyskania w ciągu 5 minut, łatwego do odczytania, wiarygodnego wyniku.

Opakowanie zawiera wszystko co jest niezbędne do przeprowadzenia testu (płytkę testową, pipetę, pojemniczek na mocz, ulotkę informacyjną), co umożliwia jego sprawne wykonanie.

AMIL test ciążowy płytkowy może być wykonany tak wcześnie jak to tylko możliwe, a więc od 6 dnia od momentu spodziewanego zapłodnienia. Jednak dla uzyskania ponad 99% pewności zaleca się wykonanie testu w dniu spodziewanej miesiączki.

1. Jak działa test ciążowy AMIL?

Test ciążowy AMIL wykrywa ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG), która jest produkowana przez organizm kobiety w czasie ciąży i pojawia się w moczu około tygodnia po zapłodnieniu.

2. Kiedy najwcześniej mogę wykonać test ciążowy AMIL?
Test ciążowy AMIL możesz wykonać tak wcześnie jak to tylko możliwe, a więc od 6 dnia po spodziewanym zapłodnieniu, jednak dla uzyskania 99% wiarygodności zaleca się wykonanie testu w dniu spodziewanej miesiączki.

3. Czy muszę przeprowadzić test wykorzystując pierwszy poranny mocz?

Test ciążowy AMIL możesz wykonać o każdej porze dnia, jednak twój pierwszy poranny mocz jest najbardziej skoncentrowany i zawiera największą ilość hormonu hCG.

4. Jak wiarygodny jest test ciążowy AMIL?

Na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych i laboratoryjnych stwierdzono, że wiarygodność testu ciążowego AMIL wynosi 99%. Warunkiem uzyskania pewnego wyniku jest prawidłowe przeprowadzenie testu.

5. Jakie czynniki mogą mieć wpływ na wynik testu?

- Specjalistyczne leki zawierające hCG zwykle podawane w zastrzykach mogą dać fałszywie pozytywny wynik (należy odczekać przynajmniej 14 dni od przyjęcia zastrzyku, aż hormon zostanie wydalony z organizmu),

- naturalne lub sztuczne poronienie, poród - hCG utrzymuje się jakiś czas w moczu (nawet do kilku tygodni można uzyskać fałszywie pozytywny wynik) należy odczekać i dopiero można wykonać test,

- przyjmowanie dużej ilości płynów przed wykonaniem testu powoduje rozcieńczenie moczu (test może nie wykryć hCG – fałszywie negatywny wynik).

Na wynik testu nie wpływają:

    antybiotyki,
    alkohol,
    doustne środki antykoncepcyjne,
    środki przeciwbólowe,
    terapia hormonalna niezawierająca hCG.

6. Co powinnam zrobić jeśli otrzymany wynik wskazuje, że jestem w ciąży?

Powinnaś niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia, że jesteś w ciąży. Test ciążowy AMIL wykrywa tylko obecność hCG w moczu, na podstawie testu nie można stwierdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo.

7. Czy pozytywny wynik może oznaczać coś innego niż normalną ciążę?

W pewnych stanach patologicznych poziom hCG w moczu może być podwyższony, np.: ciąża pozamaciczna, torbiele jajników, niektóre choroby nowotworowe.

8. Jak mogę stwierdzić, że test ciążowy AMIL został wykonany prawidłowo?

Jeśli w obszarze kontrolnym (C) pojawi się czerwona linia możesz być pewna, że test został przeprowadzony w prawidłowy sposób.

9. Co powinnam zrobić jeśli wynik pokazuje, że nie jestem w ciąży?

Wynik oznacza, że nie wykryto hormonu hCG w Twoim moczu i prawdopodobnie nie jesteś w ciąży. Jeśli miesiączka nie pojawiła się w ciągu 2-3 dni po spodziewanym terminie, powtórz test, wykorzystując nowe opakowanie. Jeżeli znów otrzymasz negatywny wynik powinnaś udać się do lekarza, aby ustalić przyczynę braku miesiączki.

10. Jaka jest czułość testu ciążowego AMIL?

Test ciążowy AMIL ma czułość 20mlU/ml.

11. Jak długo utrzymuje się wynik testu?

Wynik testu powinien być odczytany po 5 minutach, po upływie tego czasu test należy wyrzucić. Nie należy odczytywać wyniku po upływie 30 minut.

Używałeś produktu? Dodaj pierwszą opinie!
Nazwa pliku
Ulotka informacyjna - test plytkowy POBIERZ